• Hakkari23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19581
24 Mayıs 2023 Çarşamba 17:29

19581

Hakkari'de çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ailelerin eylemi 45'nci haftada da devam etti.

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen aileler, Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya geldi. Ellerinde Türk bayrakları bulunan anneler, Mukaddes Akar Caddesi üzerinde bulunan parti binası önünde açıklama yaptı. HDP binasında seslerini bastıran müziğe de tepki gösteren anneler slogan atmaya devam etti.

 Annelerin eylemine destek vermeye devam eden Esmer Koç, 10 yıl sonra kızı Zübeyde Koç’a kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Koç," Kızım 14 yaşında iken terör örgütü tarafından dağa kaçırıldı.  10 yıldır evlat acısı çekiyordum. En son evladımı terör örgütünün elinde kurtardım. Allah sayın cumhurbaşkanımızdan içişleri bakanımızdan Allah razı olsun. Evlat nöbetindeki annelere destek vermeye devam edeceğim" dedi.

Dağa kaçırılan Zübeyde Koç'un kız kardeşi Fadile Koç ise, ablam 2013 yılında PKK yandaşları tarafından dağa kaçırıldı.  Annemle birlikte 4 yıl Diyarbakır HDP= binası önünde evlat nöbetti tuttuk. umudumuzu kaybetmedik mücadelemizde kararlı idik. Çok şükür mücadelemizi kazandık. Ablam kaçtı kurtuldu. Devletimizin sayesinde ablama kavuştum. Sayın cumhurbaşkanımızdan içişleri bakanımızdan Allah razı olsun. Çok acılar çektik. Mücadeleyi kazandık darısı diğer annelerin başına" dedi.

Yüksekova'da öğrenci iken 12 yaşındaki halasının oğlu Şahin Çetin'inin dağa kaçırılan Berivan Çetin tarafından ortak basın açıklamasını okudu.

Çetin açıklamada," Şırnak'ta teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Özcan İlhan Jandarma Uzman Çavuş Bayram Doğan, Jandarma Uzman Çavuş Serkan Ölmez, Jandarma Uzman Çavuş Gaffar
  Mayik ve Güvenlik Korucusu Cevher Özgün'e Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Milletimizin başı sağolsun 12.05.2023 tarihinde Hakkari Annelerimizden olan bir aile daha evladına sağ salim kavuştu. Başta İç İşleri Bakanımıza, Sayın Valimize, İl Emniyet Müdürümüze ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzde görevli kişilere desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Allah hepsinden razı olsun. Bir siyasi partinin görevi teröre perde olmak mıdır? Türkiye Büyük Millet Meclisinde yer alan bir milletvekilinin görevi ateşe benzin dökmek midir? Siyaset teröriste siper olup güvenlik güçlerini yalanla iftira ile çarpıtmayla hedef almak mıdır?

Açıkça söylüyoruz kimin taşeronu olurlarsa olsunlar, nereye hizmet ederlerse etsinler bu kiralık katillerle sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz. Önümüzdeki günler bir milat olsun, bir doğuş olsun, bu yeniden doğuşla bu ülkede inşallah bu terörü gelin toprağa gömelim diyoruz.

Bir varlık, yokluk mücadelesini verdiğimizin altını özellikle çizmek istiyoruz. İçimiz, ciğerimiz yanıyor, sabır taşımız çatlama noktasına geldi. Hakkari ve Diyarbakır Anneleri olarak terör örgütüne karşı çıktıkları İsyan bayrağıyla Edi Bese diyoruz. Bir avuç cesur ana on yıllardır benim Kürt kardeşlerimin sırtına kene gibi yapışan kanını sülük gibi emen zalimlere artık yeter diyoruz.Başlattığımız evlat nöbeti ile Hakkari ve Diyarbakır anneleri olarak sadece korku duvarlarını parçalamakla kalmadık aynı zamanda siyasetçi görünümlü insan kaçakçılarının maskelerini de aşağı indirdik. Hakkari ve Diyarbakır anneleri olarak evlatlarımızı geri istiyoruz haykırışı teröre ve bölücü örgütün uzantılarına vurulmuş en ağır darbelerinden birisi olmuştur ve olmaya devam edecektir. Terör örgütünün kirli karanlık korkak yüzü bir avuç kadının direnişiyle tarihte ilk defa bu derece ayan beyan ortaya çıkmıştır.2-20230524173255.jpg1-20230524173255.jpg4-636.jpg22-027.jpg

Bu haber toplam 464 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim