• Hakkari5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Binali Yıldırım: Kılıçdaroğlu itibar cinayeti işlemeye kalktı
29 Kasım 2017 Çarşamba 16:23

Başbakan Binali Yıldırım: Kılıçdaroğlu itibar cinayeti işlemeye kalktı

Beştepe'deki toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Yıldırım, ''Ana muhalefet lideri eline bir tomar kağıt alıp Cumhurbaşkanımızın yakınları üzerinden itibar cinayeti işlemeye kalktı" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Orman ve Su İşleri Bakanlığının 375 eserinin toplu açılış töreninde konuştu. Mevlit Kandili'ni kutlayarak konuşmasına başlayan Yıldırım, “Gecemiz mübarek olsun.

Allah, Peygamberimizin kutlu yolundan bizleri ayırmasın. Bugün konuşmamın hemen başında bir hususa değinmek istiyorum. Değerli vatandaşlarım, Sayın Cumhurbaşkanımızın izinden giderek 15 yıldır aşkla ülkemize, milletimize hizmet etmeye gayret ediyoruz.

Milletimizle omuz omuza vererek çıktığımız bu kutlu yolda her zaman millete hizmeti, halka hizmeti Hakk'a hizmet olarak bildik. Türkiye’nin önündeki engelleri aşa aşa ülkemizi üç kat büyüttük.

Her türlü manipülasyona rağmen ekonomimizin ne kadar sağlam temeller üzerine oturduğu bütün piyasa tarafından defalarca teyit edilmiştir. Türkiye, altyapı yatırımlarını büyük oranda tamamlamıştır. Bundan sonra daha fazla üretim, istihdam, ticaret için kolları sıvadık ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yeni bir projeyi tamamlamanın gururunu yaşarken gelecek hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Artık dinamik kendi ayakları üzerinde durabilen özgüveni yüksek bir Türkiye var. Türkiye’nin yarını bugünden daha güzel, geleceği daha aydınlık olacak” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında yaptığı açıklamalara işaret eden Yıldırım, “Dün ana muhalefet partisi Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu grup toplantısında eline bir tomar kağıt alarak heyecanla, şevkle Sayın Cumhurbaşkanımızın yakınlarının üzerinden bir itibar cinayeti işlemeye kalkmıştır.

Yalan yanlış belgelerle, aklı sıra akrabalar üzerinden Cumhurbaşkanımızın itibarını zedeleyeceğini zannetti. Şiddetle Cumhurbaşkanımızın şahsına hakaret etmeye devam ediyor. Geçmişte Sayın Kılıçdaroğlu buna benzer onlarca asılsız iddiada bulunmuş, her seferinde de şapa oturmuştur. Bugün de durum bundan farklı değildir.

Hemen bu açıklamaların arkasından suçladığı insanların avukatları kendisini bu iddiayı ispata davet etmiş, elindeki bilgi ve belgeleri zaman geçirmeden savcılığa iletmesini, aynı zamanda da yazılı görsel medyaya da vermesini istemiştir.

Aradan 24 saat süre geçmesine rağmen büyük iddialar ortaya koyan ana muhalefet partisi genel başkanı ve onun partisinden ses seda, tıs çıkmadı. Sayın Kılıçdaroğlu bu çıkışıyla aklı sıra Cumhurbaşkanımızın itibarını zedeleyeceğini sanıyor ama çok yanılıyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız 40 yılı aşan siyasi hayatı boyunca bu ülkeye hizmet etmek için gecesini gündüzüne katmış millet sevdalısı bir insandır. Senin yanlışlarınla Cumhurbaşkanımıza olan millet sevgisi bir gram bile azalmaz” diye konuştu.

"Böyle bir partinin genel başkanının kamuoyunda bu kadar zor duruma düşmesi aslında çok vahim bir durumdur" 

 

Yıldırım, konuşmasında şunları kaydetti: 

“Sayın Kılıçdaroğlu, aslında sen Cumhurbaşkanımıza yönelik yalan yanlış iddialarla yapmaya alıştığın şey çok açık. O da son günlerde ülkemiz aleyhine başlatılan küresel kara propaganda yapanların değirmenine su taşımaktan başka hiçbir hizmet etmediğin açık ve ortadadır.

Ana muhalefet partisi, Cumhuriyet'in kuruluşuyla yaşıt bir partiden bahsediyoruz. Böyle bir partinin genel başkanının kamuoyunda bu kadar zor duruma düşmesi aslında çok vahim bir durumdur. Üzerinde oynanan, değiştirilen, aslı astarı olmayan, eline tutuşturulan belgelerle meydana çıkarsanız ondan sonra olacağı budur.

Şunu unutma Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımız son 15 yılda 12 seçim geçirdi. Her seçimde de bütün suçlamalar, iddianameler, bütün bu itibar suçlamalarına karşı mücadele ede ede her seferinde de milletin desteğini artırarak bugünlere geldi. Soruyorum, 2009’dan beri işbaşından 9 seçime girdin, hangi seçimi kazandın?

Bu iddialar seçim kazandırmaya yetmiyor. Seçim kazanman için milletin derdiyle dertlenmen gerekiyor. Milletin derdiyle dertlenmek gerekiyor, boş işlerle uğraşmakla ne iktidar olabilirsin ne de milletin gönlünde yer alabilirsin. Onun için gel bu yanlış yoldan dön, millete teslim ol. Belki bir gün sen de iktidar olursun kim bilir?”

“Bizim işimiz hizmet, gücümüz millet” diyen Yıldırım, “Biz, milletin gösterdiği istikamette bugüne kadar yürüdük, bundan sonra da yürümeye devam edeceğiz. Onlar ne yaparsa yapsın, bizi millete hizmet yolundan asla döndüremezler.

Türkiye, artık 15 yıl öncesinin Türkiyesi değil. Türkiye’nin kazanımları milletimizin kazanımlarıdır. 2017’de son 44 yılın en kurak dönemini yaşadık. Suya yapılan yatırımlar sayesinde vatandaşlarımız bu kuraklığı hissetmediler bile.

Biz, hizmetin temelini atarken açılış gününü saatini bile işin başında veriyoruz. Hocam bugün kafiyeli bir açılış yapmadı ama 375 eserin toplu açılışını Cumhurbaşkanımızın huzurunda gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Bugün burada 10 değil, 100 değil, 375 hizmetin devreye alındığını anlatan Yıldırım, bundan 6 ay önce yine Orman ve Su İşleri Bakanlığının tamamladığı eserlerin açılışının İzmir’de gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Yıldırım, “Bizim siyasetimiz bölge siyaseti değil, bizim siyasetimiz Türkiye siyasetidir. Bizim hizmetimiz hiç kimseyi dışarıda bırakmayan, 80 milyon vatandaşımızın hepsi içindir” dedi.

Açılışı yapılan tesisler hakkında bilgi veren Yıldırım, bu yatırımların ülke ekonomisine yaptığı katkıya değindi.  İHA

Bu haber toplam 1853 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim