• Hakkari-7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğaya güç kat projesinde Hakkari temsil edildi
02 Aralık 2021 Perşembe 17:41

Doğaya güç kat projesinde Hakkari temsil edildi

Türkiye’nin en büyük Doğa Koruma çalıştayına Hakkari temsil edildi ve Hakkari çevre sorunları üzerine sunum yapıldı.

Türkiye Doğa Araştırma Derneği tarafından yürütülen “Doğaya Güç Kat” proje çalıştayı İzmir de yapıldı. Yapılan çalıştaya ülkenin 80 ilinden 136 katılımcı davet edildi.

İlimizden Cilo Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ve Yüksekova ilçemizden, Yüksekova Kadınları Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneği davet edildi. 

Doğaya Güç Kat projesi ile, doğa kuruma üzerine iki gün süren ve çeşitli katılımcıların sunumu ile konu üzerine koruma ve yürütme tüzüğü hazırlandı.

Doğa Araştırma Derneği tarafından organize edilen ve Türkiye’nin 80 ilinden 136 katılımcının katıldığı çalıştaya Hakkari den Cilo Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden Hacı Tansu, Yüksekova ilçemizden, Yüksekova Kadınları Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneğin den Perihan Mert ve Fikriye Özdemir katıldılar. 

Doğa, Ekoloji, sürdürülebilirlik ve koruma üzerine iki gün süren çalıştayda çeşitli alanlarda yapılan sunumlarla aktivistlerle bilgi paylaşımı yapıldı.

Hakkari adına çalıştaya katılan Cilo Dağcılık Kulübü başkanı Hacı Tansu “Hakkari Doğası ve çevre sorunları üzerine katılımcılara bir sunum yaptı. Sunumda Hakkari’nin Dağları, su kaynakları, endemik türler, buzullar ve bu bölgedeki çeşitli çevre sorunları üzerine detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Doğaya Güç Kat Ağı çalıştayı adına konuşma yapan Doğa Araştırma Derneği başkanı Osman Erdem, ülkenin her noktasından çalıştaya katılan STK’lar genel olarak koruma tabanlı çalışmalarımıza güç vermiş oldular. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum dedi. Halkın Sesi2-027.jpeg1-038.jpeg

Bu haber toplam 205 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim