• Hakkari5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erasmus- Projesi Başarıyla Tamamlandı
20 Eylül 2023 Çarşamba 13:12

Erasmus- Projesi Başarıyla Tamamlandı

Hakkari üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi Erasmus Kurum Koordinatörlüğü, Polonya ve Macaristan ortaklığında yürütülen ve Erasmus Gençlik Değişimleri Projesi başladı.

Hakkari Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi Erasmus Kurum Koordinatörlüğü, Polonya ve Macaristan ortaklığında yürütülen ve Erasmus Gençlik Değişimleri Projesi çerçevesinde finanse edilen " Hate speech - don't ignore, react! "(Nefret Söylemi - Görmezden Gelme, Tepki Göster!) projesi gerçekleştirildi.
30 Temmuz- 08 Ağustos 2023 tarihleri arasında Polonya'nın Bialy -Dunajec şehrinde gerçekleştirilen projeye Üniversitenin Dış İlişkiler Ofis Koordinatörü ve Çölemerik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Rıza Deniz, ofis personeli Sabri Gezer ve üniversitenin farklı birimlerinden öğrencileri katıldı.

Projede, toplumsal hoşgörüyü artırma, nefret söyleminin olumsuz etkilerini en aza indirme, sosyal dayanışma ve azınlıklara saygı gibi önemli misyonların pratikte uygulanabilirliği gibi konular ele alınmıştır. Proje süresince nefret söyleminin toplumsal yaşam üzerindeki yıkıcı etkisini ön plana çıkaran çalışmalar yapılmıştır. 

Nefret söylemi ile mücadele kapsamında doğaçlamaya dayalı atölye çalışmaları düzenlenmiştir. Projede, "İnternette nefret söylemini azaltmak mümkün mü?" sorusuna odaklanılarak, azınlıkların sorunlarını yansıtan bir tiyatro oyunu ve nefret söylemi üzerine bir belgesel çalışması gerçekleştirildi. 

Proje, Üniversitenin ve bölgenin tanıtımının ardından gelecekte yapılması planlanan çalışmaların ana çerçevesinin çizilmesiyle sona  erdi.1-110.jpeg2-100.jpeg

Bu haber toplam 332 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim