• Hakkari15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari’de (OSB) müteşebbis heyeti toplantısı yapıldı
02 Ağustos 2021 Pazartesi 16:46

Hakkari’de (OSB) müteşebbis heyeti toplantısı yapıldı

Hakkâri Yüksekova Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti’nin 2021 yılı ikinci toplantısı Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık’ın başkanlığında yapıldı.

Valiliğimiz Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Yüksekova Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı ve müteşebbis heyeti üyeleri katıldı.

Toplantıda Hakkari Yüksekova OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı’nı ilgili gündem maddelerine geçildi.
  Vali Akbıyık, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından geçen yıl Haziran ayında tüzel kişiliği onaylanarak yatırım programına alınan Hakkari Yüksekova Organize Sanayi Bölgesi’nin jeolojik/jeofizik zemin etüt çalışmalarının yapılarak imar ve parselasyon çalışmalarının başlatıldığını ifade etti.

Akbıyık,”"OSB’nin imar ve parselasyon iş ve işlemleri ile ilgili çalışmaları biran önce bitirip alt yapı projelerini hazırladıktan sonra gerekli finansman desteği için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına başvuracağız. İnşallah Sayın Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın destekleriyle Organize Sanayi Bölgesini hayata geçireceğiz.

OSB’nin hayata geçmesiyle birlikte inşallah İran’dan, Irak’tan Van’dan Şırnak’tan, Hakkâri’den yatırımcılar Hakkari Yüksekova Organize Sanayi Bölgesi’nde bölgenin potansiyeline, gelişimine uygun memlekette üretim yapacak fabrikalar kuracaklar. Bir taraftan milli ekonomiye katkı yapmışken bir taraftan da Hakkâri’nin, Yüksekova’nın ekonomik ve sosyal durumu daha da iyileşecektir " dedi.

Daha sonra geçilen toplantıda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Dr. Murat Koca, 2021 yılında yapılan çalışmalar hakkında müteşebbis heyete bilgi vererek, ardından önümüzdeki aylarda yapılacak imar ve parselasyon işlemleri ile görüşmelere geçildi. Görüş ve değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.iha1-20210802164732.jpg

Bu haber toplam 158 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim