• Hakkari18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milli Eğitim Personeline Afet Eğitimi
08 Ağustos 2022 Pazartesi 10:57

Milli Eğitim Personeline Afet Eğitimi

Hakkâri'de, kurum personellerine, okullardaki öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik yapılan "Afet Farkındalık Eğitimi ve Deprem-Yangın Tatbikatları" devam ediyor.

İl geneli bugüne kadar; öğrenci, öğretmen, veli ve personellere yönelik yapılan eğitimlerle 91.869 kişiye ulaşıldı.  
  Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda  kurum personeline verilen eğitimi ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür,  Hizmetlerimizi insan odaklı yürütüyoruz. İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın şiarıyla çalışanlarımızın her yönüyle donanımlı olmasını hedefliyor, bu eğitimleri çok önemsiyoruz dedi.

Müdür Gür," İçişleri Bakanlığımızca, toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, risk azaltma ve önlem alma konusunda, davranış değişikliği oluşturulması amacıyla 2022 yılı "Türkiye Afet Tatbikat Yılı" ilan edildi. Bu kapsamda, tüm Türkiye'de "Afet Tatbikat Seferberliği" başlatıldı. Müdürlüğümüzün bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sivil Savunma ve İş Güvenliği Uzmanlarımız; Arama Kurtarma ve İlk Yardım Eğitmenlerimizle birlikte, afet bilinci oluşturmak üzere, Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda; öğrenci, öğretmen, veli ve personellerimize yönelik eğitimler verilmeye devam ediliyor.

Bu gün de kurum binamızda tüm personellerimizle birlikte, AFAD İl Müdürlüğü ile işbirliği halinde, afet farkındalığının geliştirilmesi kapsamında, eğitim ve yangın tatbikatı icra ettik. Afet öncesi, sırası ve sonrasına ilişkin bilgi ve becerileri kazandırma, tutum ve davranış oluşturma sorumluluğuyla Müdürlüğümüz ve paydaş kurumumuz AFAD işbirliğiyle şimdiye kadar ilimiz genelinde, 91.869 öğretmen, öğrenci, personel ve velimize afet eğitimi verildi.Resmi ve özel okullarımızdaki tüm idari personel, öğretmen ve öğrencilerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Emeği geçen eğitmenlerimize ve paydaş kurumumuz AFAD İl Müdürlüğü'ne teşekkür ediyorum," şeklinde konuştu.

Eğitim ve tatbikata; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oktay Kızılkaya ve AFAD Şube Müdürü Ferit Güney ve İl Mili Eğitim Müdürlüğü Eğitimenleri ve personeli katıldı. AFAD tarafından hazırlanan "Afet Farkındalık Eğitimi" filmi, İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün web sayfası http://hakkari.meb.gov.tr/www/afet-farkindalik-egitimi-filmi/icerik/1574 'de "DUYURULAR" bölümünde yayınlanarak erişime açıldı.2-20220808110018.jpg1-20220808110018.jpg

Bu haber toplam 229 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim