• Hakkari2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Akbıyık'tan Bir Karne Bir Kitap'
20 Ocak 2023 Cuma 17:52

Vali Akbıyık'tan Bir Karne Bir Kitap'

Vali/ Belediye Başkan V. Sayın İdris Akbıyık, Gazi İlk/Ortaokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine teşrif ederek, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal Gür, şube müdürleri, okul müdürü, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla öğrencilerin karne sevinç

     HALKIN SESİ

     Okulun girişinde minik öğrenciler, Vali Sayın İdris Akbıyık’a çiçek takdim ettiler.
     Hakkari'ye geldiği ilk günden itibaren tam bir eğitim sevdalısı olarak Hakkari'de bir eğitim-öğretim seferberliği başlatan,birçok önemli projeyi hayata geçirerek eğitimin tüm paydaşlarını aynı amaç ve hedef doğrultusunda,büyük bir uyumla,birbirine kenetleyen Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Sayın İdris Akbıyık, karne dağıtım töreninde konuştu :"Öğrencilerimizin bu mutlu gününe eşlik edebilmek için okulumuza gelerek öğrencilerimize karnelerini dağıttık. Okuma seferberliğine katkı sağlamak adına çok güzel kitaplardan oluşan karne hediyelerini çocuklarımıza verdik. 

4-566.jpg

       Göreve geldiğimiz günden beri,bir toplumun değerlerini, kültür ve medeniyetini nesilden nesile aktarabilmek iyi bir eğitimle mümkündür;bu nedenle en önemli yatırım eğitimdir, dedik ve ilimizde eğitim seferberliği başlatarak,bu güzide kentimizi, eğitimde her geçen gün daha da ileriye taşıyacak eğitim projelerine ve eğitim kurumlarımızın fiziki iyileştirmelerine öncelik verdik. Hayalimizdeki kadim şehir Hakkari, başta eğitim olmak üzere, her türlü hizmetin en iyisine layık ve çok daha fazlasını hak ediyor ve halen mutlu bir Hakkari’yi daim kılmak ve yavrularımıza daha güzel bir gelecek inşa etme hususunda,durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz. 2-20230120175617.jpg
      Hamdolsun, ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli olarak yürütülen işbirliği neticesinde, devletimizin sağladığı kaynaklar, etkin ve verimli bir şekilde kullanılarak eğitimde, iyi ve kaliteli sonuçlarla karşılaşıyoruz. Akademik başarı, okuma becerileri,sosyal kültürel etkinlikler, uluslararası projeler ve değerler eğitimi gibi öğrencilerin bütünsel gelişimleri gibi alanlarda,tüm eğitim camiamız, vatandaşlarımızın beklentilerini karşılamak için durmadan çalışıyorlar. Şükürler olsun ki bu çalışmaların meyvelerinin toplandığını hep birlikte müşahade etmekte ve öğrencilerimizin akademik başarılarındaki ilerlemeyi yapılan kazanım değerlendirmelerinde görmekteyiz," dedi.

'Bir Karne Bir Kitap' 

7-067.jpg
      İl geneli 370 okulumuzda, 70tüm okullarımızda,'Bir Kitap Bir İnsan' projemiz kapsamında, karne ile birlikte öğrencilerimize birer de kitap hediye ediyoruz, diyen Sayın Vali: "Bir karne bir kitap, kampanyasıyla Hakkari'deki öğrencilerimizin tatilde okuyacağı bir kitabı oldu.İnşallah verilen bu kısa ara, çocuklarımız için ellerinden kitaplarını düşürmeyecekleri bir tatil olur ve sevgili öğrencilerimiz bu dönemi en iyi şekilde değerlendirir.Bu vesileyle öğretmen ve öğrencilerimize,aileleriyle birlikte geçirecekleri huzurlu bir tatil diliyor, başlattığımız bu eğitim seferberliğine katkı sunan ve emek veren başta eğitim camiamız olmak üzere, tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum,"dedi.

5-236.jpg

       İl Müdürü Sayın Bilal Gür ise konuşmasında:"İl geneli,370 okulumuzda ve 92 bin öğrencimiz bugün itibariyle karnelerini aldılar. Anne babaların çocuklarımıza karşı tavrı karne notları ne olursa olsun, olumlu, kabul edici, tebrik ve takdir edici olmalıdır. Çocuğun eksik ve zayıf yanları hemen yüze vurulmamalı, önce iyi olan yanları,dersleri ve başarıları vurgulanıp biraz daha gayret edersen daha iyisini yapacağına inanıyorum,gibi motive edici ve olumlu yaklaşımlar sergilenmelidir. Yaşanan olaylara olumlu bakma,iyimser olma ve kitap okuma gibi olumlu vasıflar etkin kılınarak çocuklar, iyi bir rol model olarak desteklenmelidir. Birlikte iş yapma alışkanlığı kazandırmak adına bazı aktivelerde, ailelerin de bulunması önemlidir.  Ailelerimiz, böylece hem rol model sürecini pekiştirmiş hem de çocuklarımızın psikolojik sağlamlıklarına katkıda bulunmuş olacaklardır.Bu vesileyle her zaman himayelerini gördüğümüz tam bir öğretmen ve eğitim sevdalısı Valimiz Sayın İdris Akbıyık'a şükranlarımı sunarken, tüm eğitim paydaşlarımıza da teşekkür ediyorum,"dedi ve öğretmen ile öğrencilere,iyi bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundu.

6-113.jpg

 

Bu haber toplam 532 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim