• Hakkari17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari artık başarıyla anılmak istiyor
25 Ekim 2017 Çarşamba 12:15

Hakkari artık başarıyla anılmak istiyor

Hakkari Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan ‘Destekleme ve Yerleştirme Kurs Merkezi’nde 30 öğretmen gözetiminde yaklaşık 710 öğrenci üniversiteye hazırlanıyor.

Bir zamanlar toplumsal olaylarla gündeme gelen ve üniversite sınavlarında son sıralarda ismi lanse edilen Hakkari, artık eğitimde başarıyla anılmak istiyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kamuya ait bir binada hizmete açılan kurs merkezine öğrenciler büyük rağbet gösteriyor.

33 dersliğin bulunduğu ve 30 öğretmenin himayesinde 710 öğrencinin üniversiteye hazırlandığı kurs merkezinde verilen kaliteli eğitim sayesinde, 2016 yılında 150 öğrenci üniversiteye yerleştirilirken, bu yılki hedefin ise 250 ve üstü olduğu belirtildi.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Destekleme ve Yerleştirme Kurs Merkezini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ve Şube Müdürü Ayhan Turgut, burada Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tahir Tekin, Kurs Merkezi Müdürü Hüseyin Cin ve öğretmenler tarafından karşılandı.

Derslikleri tek tek ziyaret eden Müdür Durgun, üniversiteye hazırlanan öğrencilerinin sorun ve sıkıntılarını dinleyerek, ortamda memnun olup olmadıklarını sordu.

“Bu yılki hedefimiz 250’nin üzerinde öğrenciyi üniversiteye yerleştirmektir”

Daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Müdür Durgun, 33 derslikli kurs merkezinde 30 ücretli öğretmenin gözetiminde yaklaşık 710 öğrencinin üniversiteye hazırlandığını söyledi. Müdür Durgun, “Hakkari şartlarında açıkçası şartlarlarımızı son derece zorlayarak şu anda bulunduğumuz kapasitenin çok üzerinde çalışıyoruz.

Şu anda verilerimize göre elimizde 710 öğrencimiz burada eğitim görmektedir. Geçen yıl yaklaşık 600 öğrencimiz vardı. Yaklaşık 150 öğrenciyi üniversiteye yerleştirdik. Öğretmenlerimizle yapmış olduğumuz görüşmede, bu yılki hedefimiz 250’nin üzerinde öğrenciyi üniversiteye yerleştirmektir. Hakkari’deki şartlara göre öğrencilerimizi haftanın 6 günü burada tutmaya çalışıyoruz.

Ders çalışma imkanları da sağlamaya çalışıyoruz. İdare ile birlikte yaklaşık 50 personelimiz ile bu hizmeti sürdürmeye çalışıyoruz. Hakkari şartları için çok önemli ve çok ihtiyaç duyduğumuz bir konu. Fiziki olarak da şartları çok zorladığımız bir yer.

Çünkü milli eğitim tarzı bir sistem yürütüyoruz burada. Sabah eğitimini tamamlayan öğrencilerimizi öğleden sonra da derse alıyoruz. Üniversite sınavlarına kadar bunu böyle planlıyoruz. 12. sınıf öğrencileriyle bunu katlayarak devam ettireceğiz. Öğrencilerimize kolaylıklar; öğretmen ve yöneticileri ise kutluyorum” dedi.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Destekleme ve Yerleştirme Kurs Merkezi yetkilileri ise kurslara büyük ilginin olduğunu ve talepleri karşılamaktan zorluk çektiklerini belirttiler. İHA

Bu haber toplam 665 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim