• Hakkari27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari Üniversitesi Öğrencilerinden 'Hasta Hakları Günü' Etkinliği
27 Ekim 2017 Cuma 15:03

Hakkari Üniversitesi Öğrencilerinden 'Hasta Hakları Günü' Etkinliği

Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Bölümü öğrencileri ''26 Ekim Türkiye Hasta Hakları Günü'' kapsamında Hakkari Devlet Hastanesi'nde bir etkinlik düzenledi.

Haber: Serdar Sevi-Halkın Sesi Gazetesi

Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu  İlk ve Acil Yardım Bölümü öğrencileri Hakkari Devlet Hastanesi'nde Hasta Hakları Günü vesilesiyle hastanede yatan hasta ve hasta yakınlarını ziyaret etti.

Yapılan hasta ziyaretleri sırasında hastalara Hakkari Üniversitesi öğrencileri tarafından çiçekler verilerek hastalar hasta hakları hakkında bilgilendirildi.

Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu  İlk ve Acil Yardım Bölümü öğrencileri Hakkari Devlet Hastanesi'nde kurulan stand ile hastaneye uğrayan vatandaşlara temel hasta haklarının yer aldığı broşürler dağıtılarak halk bilinçlendirildi.

Hakkari Üniversitesinde görevli öğretim görevlisi İbrahim Nas: ''Bizler 26 Ekim Türkiye Hasta Hakları Günü bağlamında Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu  İlk ve Acil Yardım Bölümü öğrencileri ile birlikte imkanlarımız dahilinde memleketimizde farkındalık oluşturmak amacıyla hastanemize bir ziyaret düzenleyip hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirmeye çalıştık. Yine kurduğumuz standta, hazırladığımız temel hasta haklarını içeren broşürleri dağıtırken de halkımızı bilinçlendirmeye gayret ettik.'' Şeklinde konuştu.

11,.jpg

Bu haber toplam 1252 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim