• Hakkari15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mesleğimle Engellerimi Aşıyorum kapanış toplantısı
28 Ekim 2017 Cumartesi 13:32

Mesleğimle Engellerimi Aşıyorum kapanış toplantısı

Hakkari’de faaliyet gösteren Bereket Gençlik Derneği tarafından yürütülen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Mesleğimle Engellerimi Aşıyorum” projesi düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi.

Bereket Gençlik Eğitim ve Sosyal Hizmet Derneği tarafından yürütülen dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ile İstihdam edilmelerini ön gören Avrupa Birliği destekli “Mesleğimle Engellerimi Aşıyorum” projesi 6 aylık kursların ardından düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi.

Projesinin kapanış toplantısı kamu kurum kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, proje eğitmenleri ve kursiyerlerin katılımı ile Sibar Otel’de düzenlendi.

Proje kapsamında riskli gençler, kadınlar, mahkum eşleri ve bir kısmı engelli olmak üzere toplam 100 kursiyere, el sanatları, pazarlama ve satış teknikleri, sıhhi tesisat, ön muhasebe alanlarında eğitim verildi.

Toplantıda söz alan Bereket Gençlik Eğitim ve Sosyal Hizmet Derneği Başkan Yardımcısı Mesut Akdoğan, Avrupa Birliği DESİP programı kapsamında desteklenen “Mesleğimle Engellerimi Aşıyorum” projesinin başarıyla tamamlandığını söyledi.

Temel amaçlarının dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ve istihdam edilebilirliğini artırmak, işgücü piyasasına erişimlerini kolaylaştırmak ve işgücü piyasasına girişlerinin önünde yer alan engelleri kaldırmak olduğunu belirten Akdoğan, "6 aylık sürede 100 kursiyeri, girişimcilik becerilerini artırarak cesaretlendirmek, mesleki- teknik alandaki bilgi, beceri ve kabiliyetlerini artırmak için kurs verildi.

Kurslarımız arasında tutuklu veya mahkum eşine el sanatları eğitimi, sıhhi tesisat eğitimi, ön muhasebe eğitimi, kadınlar için pazarlama ve perakende satış eğitimi verdik. Eğitimlerin sonunda el sanatları sergisi düzenledik.

Projemize destek veren Halk Merkezi Eğitim Müdürlüğü ve Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanlığına teşekkür ederken sertifikalarını alan kursiyerlere de hayatlarında başarılar dilerim" diye konuştu.

Konuşmanın ardından proje kapsamında kurslara katılan kursiyerlere sertifikaları kurum müdürleri tarafından verilirken program ikramlarla son buldu. İHa

Bu haber toplam 695 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim