• Hakkari11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müdür Durgun’dan ‘tercih’ açıklaması
17 Temmuz 2017 Pazartesi 11:31

Müdür Durgun’dan ‘tercih’ açıklaması

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, tercih yapacak tüm öğrenci ve velileri doğru tercih için tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet etti.

Milli Eğitim Müdürü Durgun, müdürlük olarak öğrencilerin kendilerine, ailelerine ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerinin temel amaçları olduğunu söyledi. Durgun, “Öğrencilerin hem kişisel, sosyal yönden gelişimlerini destekleyecek hem de akademik becerilerini arttıracak çalışmalar yaptık. ‘Sağlıklı Gelecek Sporla Gelecek’ adlı projemiz ile ilimizde öğrencilerimiz için birçok alanı kapsayan etkinlikler düzenledik.

Öğrencilerin motivasyonlarını arttırmak, ufuklarını açmak için valilik başta olmak üzere çeşitli kamu kurumlarımızın işbirliği ve desteğiyle il dışı gezi faaliyetleri düzenledik. Okullarımızın yanı sıra hem ortak sınavlar hem de üniversite sınavları için destekleme ve yetiştirme kurslarımız da öğrencilerin akademik becerilerini en üst seviyeye çıkarmak için destekleyici çalışmalar yaptık. Bu kurslarda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz büyük bir özveri ile yıl boyunca en iyi sonuca ulaşmak için fedakârca çalıştılar.

Başta öğrencilerimiz olmak üzere bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimizin, okul yöneticilerimizin, velilerimizin ve müdürlüğümüzün çabalarının karşılığını bulması doğru tercih yapılmasına bağlıdır. Tercih danışmanlığı süreci, mesleki rehberlik hizmetleri kapsamında yürütülen çalışmaların sonuçlarının aktarılacağı önemli bir zaman dilimidir.

Lise ve üniversite tercihi yapacak öğrencilerimizin kendi ilgi, yetenek ve kabiliyetlerine göre doğru tercih yapması büyük bir önem arz etmektedir. Ortaöğretim kurumlarını tercih edecek öğrencilerimiz için ilimizde 30 tercih danışma merkezinde Ortak Sınavlar Tercih Danışmanlığı Komisyonu oluşturulmuştur.

Bu komisyonlarda psikolojik danışman ve rehber öğretmenler başta olmak üzere tercih danışmanlığı konusunda donanımlı 125 yönetici ve öğretmen tercih danışmanlığı hizmetini verecektir. Üniversite tercihi yapacak öğrencilerimiz için ilimizde 13 tercih danışma merkezi oluşturulmuş,

bu merkezlerde psikolojik danışman ve rehber öğretmenler başta olmak üzere ÖSYS tercihleri alanında donanımlı 63 idareci ve öğretmenimiz görevlendirilmiştir. Ortaöğretim kurumları tercihleri 14-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Üniversite tercihleri ise 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Tercih yapacak tüm öğrenci ve velilerimizi doğru tercih için tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet ediyorum” dedi. İHA

Bu haber toplam 668 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim