• Hakkari29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Toprak kültür ve sanat merkezini ziyaret etti
19 Ekim 2017 Perşembe 11:54

Vali Toprak kültür ve sanat merkezini ziyaret etti

Hakkari Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Fakiye Teyran Kültür ve Sanat Merkezinde incelemelerde bulunan Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, "Hakkarili gençlerle gurur duyuyorum" dedi.

Vali Cüneyit Orhan Toprak, eşi Dr. Funda Toprak ile birlikte Altay Caddesi üzerindeki belediye binasında sanat ve müzik olmak üzere 12 dalda yaklaşık 400 kursiyeri bulunan Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Fakiye Teyran Kültür ve Sanat Merkezini ziyaret etti.

Vali Toprak ve beraberindekiler Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayhan Tunç ve çok sayıda kurs öğretmeni ve kursiyer tarafından çiçeklerle karşılandı.

İlk olarak kurumun bahçesinde halk oyunları ekibinin gösterisini izleyen Vali Toprak ve beraberindekiler, daha sonrada dengbejler, ilahi, erbane, tiyatro, resim, gitar ve saz kursunu ziyaret ederek müzik dinleyerek kursiyerlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Fakiye Teyran Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde yürütülen çalışmalara hayran kalan Vali Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyit Epcim başta olmak üzere, yöneticiler ve kurs öğretmenlerine göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Fakiye Teyran Kültür ve Sanat Merkezi çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Toprak, il genelinde gençlere, öğrencilere, sporculara ve çocuklara büyük bir ilgi gösterdiklerini söyledi. Gençlerin kültürel, ve sosyal, sportif ve ders alanında okullarında başarılı olmaları konularında çok büyük bir özen gösterdiklerini ifade eden Vali Toprak,

"İyi yetişmeleri için memleketlerine, milletlerine, ailelerine faydalı birer birey haline gelmeleri için çaba sarf ediyoruz. Bu bilinçle bu düşünce ile bu hedefe doğru yürüyüş etrafında belediyemiz başta olmak üzere bütün kurumlarımız, halk eğitim merkezi, milli eğitim müdürlüğü, yerine göre sağlık müdürlüğümüz üzerilerine düşen görevi fazla yerine getiriyorlar" dedi.

"Hakkarili gençlerle gurur duyuyorum"

Bu sanat merkezinde çok güzel etkiliklerin oluğunu ifade eden Vali Toprak, "Hakkarili vatandaşlarımızla, gençlerimizle, çocuklarımızla her zaman her mekanda gurur duyduğumu ifade ediyorum. Bugün bu gurur duymamda ne kadar haklı olduğumu bir kez daha gördüm.

Gençlerimizde burada kursa gelen çocuklarımız da gerçekten ayrı ayrı iftihar ettim. Belediyemiz bünyesinde oluşturulan yaklaşık 8 ay önce açılışını yine bizim yaptığımız kültür merkezinde gençlerimizin yapmış olduğu çalışmaları geldikleri noktayı yerinde incelemek üzere bir ziyarette bulunduk.

Emeklerimizin boşa gitmediğini eğiticilerinin kursa gelenlerin büyük bir heves içerisinde büyük bir bilinç içerisinde işlerine sarıldıklarını gördüm müşahede ettik. Burada 400 gencimiz şuan için söylüyorum bu rakamı gençlik merkezimizin hizmete girdiğinde bu rakamın belki inşallah 10’a katlayacağız.

Şuanda 400 çocuğumuz 12 branşta, halk oyunları, resim, tiyatro, müzik, saz kursu ve birçok dalda eğitim alıyorlar. Bu branşları hepsini tek tek gezdim. Çalışmalarını inceledim. Gerçekten çok kabiliyetli çocuklarımız ve gençlerimiz var.

Resim, müzik, tiyatro alanında olsun elde etmiş oldukları bu birikimlerini kültür merkezinde sergilemiş oldukları tiyatro gösterilerinde de ve diğer etkinliklerinde ve bilhassa bayramlarımızda sergiledikleri resim sergilerini gezdiğimizde bu gençlerimizin ne kadar yetenekli olduklarını görüyoruz.

Hepsinin gözünde büyük bir heyecan sevgi muhabbet heves görüyoruz. Bizlere karşı eğiticilerine karşı sevgiyi his ediyoruz. Bizde tabi bu sevgi ve muhabbeti gördüğümüz zaman enerjimiz kat ve kat artıyor. Hizmet heyecanımız katlanıyor.

Bizde çok sevinçli bir hale geliyoruz. Diğer alanlardaki çalışma gücümüzü hevesimizi kamçılıyor gençlerimizi böyle görmek. Belediye başkanımız da buruda kendisine teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü bunlar tabi öncü rol oynuyorlar.

Bu faaliyetlerde bizim ulaşamayacağımız, ulaştıramayacağımız için bir nokta bırakmayacağız inşallah. Gerek ülke çapındaki bilimsel gezilerimiz, tatil amaçlı gönderdiğimiz geziler, sportif amacıyla yaptığımız geziler aynı hızı ile devam edecek. Bundan sonra da bütün gençlerimiz.

Başta valileri olarak ben olmak üzere belediye başkanımız yani onları hizmet katında görevli olan kişilerin bunların onları için ne kadar çaba içerisinde olduklarını görecekler. Bizde onların yaptıkları eserleri büyük bir keyifle bakacağız. İnşallah çok mutlu bir Hakkari olacak” şeklinde konuştu. İHA

Bu haber toplam 600 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim