• Hakkari23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yirmi günde 20 bin çivi kullanarak Türk bayrağı yaptılar
19 Ekim 2017 Perşembe 11:18

Yirmi günde 20 bin çivi kullanarak Türk bayrağı yaptılar

Tokat'ta 26 Haziran Ortaokulu öğrencileri 20 bin harita çivisi kullanarak 20 günde Türk bayrağı yaptı.

Tokat'ta kent merkezinde bulunan 26 Haziran Ortaokulundan Türkçe Öğretmeni Mevlüt Taşkın ve Sınıf Öğretmeni Bahadır Koç, 6-C sınıfı öğrencileriyle birlikte 20 bin harita çivisi kullanarak Türk bayrağı yaptı. Üzerinde Tokat Kalesi, Tokat Saat Kulesi,

Hıdırlık Köprüsü ve Ali Paşa Camii siluetlerinin de bulunduğu 1 metreye 1 buçuk metre ebadındaki Türk bayrağının yapımının 20 gün sürdüğünü söyleyen Türkçe Öğretmeni Mevlüt Taşkın, projeye diğer sınıflardaki öğrencilerin de 1'er çivi ile katkı sağladıklarını söyledi.

Projede esas amaçlarının öğrencilere vatan, bayrak ve memleket sevgisini aşılamak olduğunu söyleyen Taşkın, "20 ila 25 günlük bir sürecin ürünü bu proje. Toplamda 20 bin tane mantar pano çivisi kullandık ve bunların temini çok zor oldu.

Çünkü kutu olarak aldığımızda bizim için oldukça maliyetliydi. Bunları doğrudan toptancısından temin ederek işe başladık. Çocuklarımız teneffüslerde, okul çıkışlarında, öğle aralarında severek, koşarak bu işi yapmaya yöneldiler.

Değerlerimiz, geleceğimizdir diyerek başladığımız bu çalışmada; dayanışmayı, sabretmeyi ve en önemlisi vatan sevgisi, memleket sevgisi ve bayrak sevgisini aşılamak gibi bir amaç edindik. Ben hepsinin eline emeğine sağlık diyorum" dedi.

Projede yer alan 6-C sınıfı öğrencilerinden Şevval Bal, bu çalışmada bütün arkadaşlarının emeği olduğunu, bir çivi de kendisi çaktığı için bayrağın tamamlanmasında kendisinin de emeği olduğunu söyledi.

Çalışmanın son derece eğlenceli olduğunu düşünen Baran Pekdoğan ise 20 gün süren projenin yapımı esnasında arkadaşlarıyla birlikte çok keyif aldıklarını söyledi. 6-C sınıfı öğrencileri tamamladıkları Türk bayrağının önünde hep bir ağızdan "Bu bayrak için bir çivi de ben çaktım" şeklinde slogan attı. İHA

Bu haber toplam 955 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim