• Hakkari27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Asimder Başkanı Gülbey, “Ermeni misyonerler Van’da cirit atıyor”
20 Kasım 2017 Pazartesi 14:07

Asimder Başkanı Gülbey, “Ermeni misyonerler Van’da cirit atıyor”

(ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Ermeni asıllı İran vatandaşlarının turist olarak geldikleri Van’da Farsça İncil dağıttıklarını ve Van’daki Kürt gençlerinin akıllarını çelerek kurulan gizli ev kiliselere götürülerek din değiştirildiklerini iddia ett

İran vatandaşı olan Ermeni asıllı misyonerler İran’dan turist olarak geldiklerinde üzerlerinde getirdikleri Farsça İncilleri Van sokaklarında vatandaşlara dağıttıklarını belirten Asimder Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Ermeniler 100 yıla aşkındır, Doğu Anadolu ve Güneydoğu bölgelerinde kurmak istedikleri sözde Batı Ermenistan hayalini gerçekleştirmek için bölgede yaşayan Kürtlerden destek almadan başaramayacaklarının farkındalar.

1915-1918 yıllarında Ermeniler bölgedeki Kürt beylerini Türklere karşı kullanmak istediler ancak Kürt beyleri Müslüman kardeşleri olan Türklere karşı savaşmayı reddettiler. Reddetmelerinin tek sebebi her iki halkında Müslüman oluşuydu.

Bunun farkına varan Ermeni lobisi ve Ermenistan Diaspora Bakanlığı bölge gençleri üzerinde gizli misyonerlik faaliyetleri yürütmektedirler. Bu düşüncelerinin ilk adımını Van’da atmak peşinde çünkü Ermeniler, sözde Batı Ermenistan olarak adlandıran Ermeniler başkent olarak da Van’ı ilan etmişlerdir.

Van’daki özellikle Kürt gençleri ve dar gelirli Üniversite öğrencilerini tespit ederek çeşitli vaatlerle şehir merkezinde bulunan gizli kilise evlere götürerek din değişmelerini sağlıyorlar. Bu misyonerlik çalışmalarına ise Ağrı’da bulunan Ararat Kilisesi de destek olmaktadır” dedi.

“İstanbul’dan öğrenci olarak getirdikleri genç kızları kullanıyorlar”

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesine öğrenci olarak yerleşen güzel genç kızları getirtip Vanlı Kürt gençler ile arkadaşlık kurdurup Kilise faaliyetlerine götürdüklerini söyleyen Gülbey, “Bölgede gençlerin en büyük zaafı olan arkadaşlıkları kullanan misyonerler yapılan gizli toplantılara çekmek için sivil ve öğrenci olan kız çocuklarını kullandıklarını duymaktayız.

Şehirde yaşayan ve bölgede çalışan arkadaşlarımızdan aldığımız duyumlara göre para karşılığı dar gelirli olan aileler ve gençleri de kullandıklarıdır. Van, Ağrı, Muş, Bitlis, Siirt, Hakkari, Tunceli ve Malatya’daki devlet yetkililerini bu misyonerlik çalışmalarına karşı daha duyarlı olmalarını Asimder Genel Merkezi olarak istemekteyiz” şeklinde konuştu İHA

Bu haber toplam 980 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İHALE İLANLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari Halkın Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim